• Przygotowanie i realizowanie zamówień publicznych wiąże się z koniecznością znajomości szeregu wymagań i obowiązków wskazanych w ustawach oraz rozporządzeniach. Bardzo często praktyczne przygotowanie i przeprowadzenie takich postępowań opiera się na trybie przetargu nieograniczonego lub trybie podstawowym w oparciu o art. 275 pkt 1 ustawy pzp. Przygotowując procedurę, specyfikację warunków zamówienia zamawiający ma obowiązek przygotować projekt - wzór umowy pozwalający w trakcie jej realizacji na bezproblemowe rozliczenie prac wykonanych przez wykonawcę, jednocześnie spełniając wymagania przepisów prawa. Ustawa pzp, regulacje kodeksu cywilnego w zakresie przygotowywania umowy i jej realizacji wprowadzają szereg wymagań, warunków oraz obowiązków które przeanalizujemy krok po kroku podczas proponowanego szkolenia. Podzieliliśmy szkoleniowe zagadnienia na pięć grup tematycznych:
- zestawienie wymagań objętych przepisami ustaw i rozporządzeń dotyczących umów,
- przygotowanie do postępowania – umowa i jej wymagane parametry
- rozwiązania zakazane w umowach – niezgodne z przepisami prawa,
- prowadzenie postępowania, zmiana projektu umowy w trakcie prowadzenia postępowania,
- realizacja umowy – zmiany dopuszczalne i zakazane.
Przeanalizujemy regulacje prawne i wskażemy zasady praktycznego stosowania przepisów. Wszystkie zagadnienia będziemy omawiać w ujęciu praktycznym – pracując na przykładach i wzorach dokumentów. Szkolenie jest dedykowany zarówno osobom, które rozpoczynają pracę w zamówieniach jak i tym dysponującym już wiedzą i praktyką.
• Uczestnik szkolenia zdobędzie informacje, które pozwolą zdefiniować elementy wymagające poprawy w stosunku do poprzednio prowadzonych postępowań. Pomogą usprawnić przygotowanie i prowadzenie postępowań w jednostce. A przede wszystkim umożliwią stosowanie w prawidłowy sposób przepisów i procedur zamówień publicznych na etapie przygotowania do postępowania, prowadzenia procedury oraz realizacji zamówienia z perspektywy umowy i jej realizacji/wykonania.