1. Zmiany w klasyfikacji budżetowej.
2. Nowe obowiązki w sektorze finansów publicznych m.in. raportowanie umów „z uwzględnieniem planowanej nowelizacji” a zaangażowanie.
3. Czy tablice informacyjno-promocyjne zaliczać do wydatków inwestycyjnych czy do bieżących? Jeżeli do majątkowych to zwiększać wartość środka trwałego czy nie.
4. Środki na pomoc Ukrainie. Środki z dwóch źródeł: 75814 § 2700 oraz 75814 § 8550, jak to ma się do rozliczenia z Wojewodą ?
5. Wydatki na promocje gminy.
6. Należności z tytułu opłaty za odpady komunalne, a rejestr dłużników.
7. Radca prawny - praca zdalna, a parafowanie umów.
8. Aktualizacja WPF na lata od 2023.
9. Finansowanie wydatków bieżących w roku 2022 i latach następnych.
10. Udziały w PIT i CIT w latach od 2023.
11. Ewidencja rat podatku od nieruchomości na kontach 221 i 226.
12. Ewidencja potrącenia kar umownych.
13. Czy w ewidencji Urzędu Gminy jako jednostki budżetowej winna być prowadzona ewidencja należności pobieranych przez urzędy skarbowe? Patrząc na opis konta 221 wydaje się, że tak, z drugiej jednak strony należności te prawdopodobnie wykazywane są już w sprawozdawczości urzędu skarbowego. Zdania są podzielone w tym temacie.
14. Czy przypisy/odpisy dotyczące należności z tytułu funduszu alimentacyjnego w zakresie 60% i odsetek należnych budżetowi państwa powinny być ujmowane na koncie 720 czy też tylko np. na koncie 240? Podobne pytanie w kwestii dochodów i wydatków dotyczących młodocianych czy asystenta rodziny z Funduszu Pracy, które nie wchodzą do budżetu.
Dodatkowo w programie lipcowego spotkania Forum:
Usługi sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim.
Gościem spotkania będzie Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Departamentu Polityki Regionalnej, Wydziału Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi który przestawi usługi sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim.
Finanse, rachunkowość, podatki