Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • This wydarzenie has passed.

SIO – NOWE ROZPORZĄDZENIE MEN WS. DANYCH DZIEDZINOWYCH, ZMIANY W APLIKACJI SIO

15 listopada 2016 @ 10:00 - 15:00

| 330 NETTO Zwolnione z VAT przy finansowaniu szkolenia ze środków publicznych. Rabat: 10% - za zgłoszenie 2 lub więcej osób. Cena zawiera materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, lunch i serwis kawowy.

Pobierz pełną ofertę szkolenia

Cele szkolenia: Szkolenie ma na celu zapoznanie ze zmianami w przepisach prawa regulujących funkcjonowanie SIO2 (nowe rozporządzenie MEN ws. szczegółowego zakresu danych dziedzinowych gromadzonych w systemie informacji oświatowej oraz terminów przekazywania niektórych danych do bazy danych systemu informacji oświatowej) oraz ze zmianami w oprogramowaniu w module uczeń.

Korzyści ze szkolenia: Szkolenie pozwoli na zdobycie wiedzy o praktycznym wymiarze zmian w przepisach prawa oraz rozwinięciem umiejętności pracy z lokalną bazą SIO. Ponadto na szkoleniu nacisk położony jest na rozwiązywanie konkretnych problemów uczestników – zarówno dotyczących obsługi aplikacji jak i rozumienia przepisów.

Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do dyrektorów i pracowników szkół, pracowników komórek odpowiedzialnych za oświatę w jednostkach samorządu terytorialnego.

Prowadzący: Od 2010 do 2015 pracownik MEN (Departament Strategii następnie Strategii i Współpracy Międzynarodowej). Uczestniczył w przygotowywaniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2010 r. o systemie informacji oświatowej oraz rozporządzeń do niej. W późniejszym czasie wraz z Centrum Informatycznym Edukacji zajmował się budową oraz wdrożeniem zmodernizowanego SIO odpowiadając m.in. za tworzenie RSPO. W ramach obowiązków służbowych prowadził szkolenie, prelekcje oraz udzielał wsparcia użytkownikom SIO2. Obecnie nadal pracuje w służbie cywilnej – poza sektorem oświaty i wychowania.

Program szkolenia:

 1. Zasady dostępu do bazy danych SIO oraz do lokalnej bazy danych.
 2. Procedura udzielania upoważnień do dostępu do SIO2:
 • Czynności użytkownika;
 • Zadania osoby upoważniającej;
 • Najczęstsze błędy;
 1. Typowe problemy z logowaniem do aplikacji i/lub strefy dla zalogowanych i ich rozwiązanie.
 2. Praktyczne aspekty tworzenia zbioru danych o szkołach i placówkach oświatowych (RSPO) – przykłady błędów i ich skutków, dobre praktyki, kontakt z urzędami statystycznymi.
 3. Dane w SIO2, skuteczne metody wprowadzania i poprawianie danych.
 4. Wprowadzania danych identyfikacyjnych uczniów i nauczycieli, rejestracja tymczasowa, zmiana nazwisk.
 5. Wprowadzenie danych dotyczących orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, przepisy, typowe pułapki, przepływ informacji między PPP a szkołami.
 6. Nowe rozporządzenie MEN ws. danych dziedzinowych – omówienie zmian.
 7. Zmiany w oprogramowaniu SIO2 – moduł uczeń, wdrożone od września 2016 r.
 8. Indywidualne konsultacje.

Szczegóły

Data:
15 listopada 2016
Czas:
10:00 - 15:00
Koszt:
330 NETTO Zwolnione z VAT przy finansowaniu szkolenia ze środków publicznych. Rabat: 10% - za zgłoszenie 2 lub więcej osób. Cena zawiera materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, lunch i serwis kawowy.
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. w Olsztynie
Plac Gen. Józefa Bema 3
Olsztyn, 10-516 Polska

Organizator

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum
Telefon:
85 732 17 88 lub 85 732 17 55
Email:
Strona internetowa:
www.frdl.bialystok.pl
www.scriptsell.net

Copyright © 2014 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum