Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI – ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW PRAKTYCZNYCH NA GRUNCIE ORZECZNICTWA SĄDOWO – ADMINISTRACYJNEGO

22 listopada 2016 @ 10:00 - 15:00

| 345 NETTO Zwolnione z VAT przy finansowaniu szkolenia ze środków publicznych. Rabat: 10% - za zgłoszenie 2 lub więcej osób. Cena zawiera materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, lunch i serwis kawowy.

Pobierz pełną ofertę szkolenia

Cele szkolenia: Celem szkolenia jest kompleksowa analiza orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego i właściwego miejscowo wojewódzkiego sądu administracyjnego pod kątem jego przydatności przy rozwiązywaniu problemów praktycznych występujących w praktyce. Przedmiotowe problemy dotyczą nieprawidłowości legislacyjnych w procesie tworzenia prawa miejscowego oraz w metodologii stosowania prawa podatkowego (błędów w wykładni prawa).

Korzyści ze szkolenia: Po zakończeniu szkolenia słuchacze powinni mieć szeroką wiedzę w zakresie orzecznictwa sądowo-administracyjnego dotyczącego podatku od nieruchomości. Pogłębieniu ulegną ich kompetencje w zakresie poprawnej wykładni przepisów prawa miejscowego w łączności z przepisami ustawowymi. Wiedza i umiejętności z przedmiotowego zakresu pozwolą im na rozwiązywanie problemów praktycznych w zakresie podatku od nieruchomości – a w konsekwencji na ściągalność należności podatkowych z tego tytułu.

Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do urzędników departamentów finansów urzędów gmin.

Prowadzący:  dr nauk prawnych, wykładowca na Wydziale Prawa UwB, Uczelni Łazarskiego i w Collegium Mazovia. Członek Zarządu Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej, organizacji skupiającej ponad 300 przedstawicieli nauki i praktyki z kilkunastu krajów Europy i Azji. Autor ponad 50 publikacji z zakresu prawa finansowego i podatkowego,w tym współautor komentarzy do ustawy o finansach publicznych. Główne zainteresowania naukowe obejmują: prawo finansów publicznych, prawo budżetowe, finanse ochrony zdrowia, finanse ubezpieczeń społecznych, prawo podatkowe, administrację skarbową i ochronę praw podatnika.

 Program szkolenia:

  1. Prezentacja podstawowych pojęć objętych tematyką szkolenia.
  2. Podatnicy podatku od nieruchomości – najnowsze orzecznictwo sądowo-administracyjne, rozwiązywanie typowych problemów praktycznych.
  3. Przedmiot opodatkowania podatkiem od nieruchomości – problemy definicyjne, prawo podatkowe a prawo budowlane, orzecznictwo sądowo-administracyjne, rozwiązywanie typowych problemów praktycznych.
  4. Podstawa opodatkowania w podatku od nieruchomości – orzecznictwo sądowo-administracyjne, rozwiązywanie typowych problemów praktycznych.
  5. Stawki podatkowe – najczęstsze nieprawidłowości, orzecznictwo.
  6. Ulgi i zwolnienia w podatku od nieruchomości – orzecznictwo sądowo-administracyjne, rozwiązywanie typowych problemów praktycznych.
  7. Sposób płacenia podatku od nieruchomości.
  8. Indywidualne konsultacje.

Szczegóły

Data:
22 listopada 2016
Czas:
10:00 - 15:00
Koszt:
345 NETTO Zwolnione z VAT przy finansowaniu szkolenia ze środków publicznych. Rabat: 10% - za zgłoszenie 2 lub więcej osób. Cena zawiera materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, lunch i serwis kawowy.
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej ul. Choroszczańska 31 A
Białystok , 15-732
Telefon:
85 732 17 88 lub 85 732 17 55

Organizator

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum
Telefon:
85 732 17 88 lub 85 732 17 55
Email:
Strona internetowa:
www.frdl.bialystok.pl
www.scriptsell.net

Copyright © 2014 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum