Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

ELEKTROMOBILNOŚĆ ORAZ PALIWA ALTERNATYWNE -NOWE OBOWIĄZKI SAMORZĄDÓW

2018 Maj 18 @ 10:00 - 15:00

| 355 zł netto. Przy zgłoszeniu do 4 maja cena 339 zł netto. Zwolnienie z VAT w przypadku finansowania ze środków publicznych. Rabat: w przypadku zgłoszenia dwóch i więcej osób z tej samej Instytucji naliczony zostanie rabat w wysokości 20 zł/os.

Pobierz pełną ofertę szkolenia oraz kartę zgłoszenia

Cele i korzyści szkolenia: Zapoznanie uczestników z nowymi przepisami ustawy o elektromobilności oraz paliwach alternatywnych; przedstawienie nowych rozwiązań prawnych w zakresie planowania infrastruktury energetycznej związanej z ładowaniem pojazdów, rozwoju tej infrastruktury; omówienie obowiązków samorządów związanych z wykorzystywaniem pojazdów z alternatywnym napędem; omówienie nowych możliwości związanych z polityką parkingową oraz transportową miast związanych z promowaniem pojazdów na paliwa alternatywne; możliwe konsekwencje wdrażania ustawowych rozwiązań dla samorządów.

Dzięki szkoleniu: zrozumiesz nowe przepisy w zakresie elektromobilności oraz paliw alternatywnych; uzyskasz praktyczną wiedzę o prawach i obowiązkach gmin w tym zakresie, a także o korzyściach z wdrażania elektromobilności i paliw alternatywnych na poziomie lokalnym

 

Adresaci szkolenia: Pracownicy jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialni za politykę rozwoju, infrastrukturę techniczną, ochronę środowiska.

 

Prowadzący: prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, ekspert w dziedzinie ochrony środowiska, w szczególności zrównoważonego transportu. Autor licznych opinii do projektów drogowych i transportowych w Warszawie. Analityk w zakresie transportu miejskiego i ruchu drogowego. Członek Mazowieckiej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko i Komitetu Monitorującego RPO Województwa Mazowieckiego 2014 -2020.

Program szkolenia:

 

  1. Elektromobilność i paliwa alternatywne – nadzieja na rozwiązanie problemów ekologicznych miast. Omówienie wad, zalet i niepewności związanych z tym kierunkiem rozwoju.
  2. Uporządkowanie pojęć prawnych w obszarze elektromobilności – definicje ustawowe.
  3. Filozofia planowania i rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów według ustawodawcy.
  4. Obowiązki samorządów w zakresie zakupu i użytkowania pojazdów na paliwa alternatywne.
  5. Nowe rozwiązania w zakresie polityki transportowej miast związane z promowaniem pojazdów na paliwa alternatywne – za i przeciw.

 

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 11  maja  2018 r. fax: (85) 732 94 84, e-mail: frdl-pc@frdl.bialystok.pl

Ewentualną rezygnację ze szkolenia można zgłosić najpóźniej na dwa dni robocze przed szkoleniem. W przypadku niewykorzystania zgłoszonego uczestnictwa – Centrum obciąży instytucje delegujące 50% kosztami ww. szkolenia. FRDL zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia.

                                           

Miejsce szkolenia: Białystok, ul. Choroszczańska 31 (w pobliżu dworca PKP)

 Cena: 355 zł netto. Przy zgłoszeniu do 4 maja cena 339 zł netto.

 

Rabat: w przypadku zgłoszenia dwóch i więcej osób z tej samej Instytucji naliczony zostanie rabat w wysokości 20 zł/os.

Zwolnienie z VAT w przypadku finansowania ze środków publicznych. Cena zawiera materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, lunch  i serwis kawowy. Płatność przelewem, na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.

Szkolenia realizujemy również w formie zamkniętej na terenie Instytucji.

 

 

Szczegóły

Data:
2018 Maj 18
Czas:
10:00 - 15:00
Koszt:
355 zł netto. Przy zgłoszeniu do 4 maja cena 339 zł netto. Zwolnienie z VAT w przypadku finansowania ze środków publicznych. Rabat: w przypadku zgłoszenia dwóch i więcej osób z tej samej Instytucji naliczony zostanie rabat w wysokości 20 zł/os.
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. w Olsztynie
Plac Gen. Józefa Bema 3
Olsztyn, 10-516 Polska
+ Google Map

Organizator

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum
Telefon:
85 732 17 88 lub 85 732 17 55
Email:
Strona internetowa:
www.frdl.bialystok.pl
www.scriptsell.net

Copyright © 2014 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum