Referencje
     
  Centrum Usług Ewaluacyjnych
 

 

 

 

 

                          

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie filmowym MOJA POLSKA SAMORZĄDNA! Z zebranych filmów stworzymy jeden wspólny film: „Nasza Polska Samorządna” na 25-lecie reformy samorządowej w 2015 roku!

Rok 2014 to rok szczególny, w którym upływa 25 lat wolnej i demokratycznej Polski. Jest to doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim o reformie samorządowej, która radykalnie zmieniła ustrój Polski. Pragniemy przypomnieć o tym, jak dzięki zaangażowaniu i determinacji kilku wizjonerów, którzy umieli pociągnąć za sobą wielką rzeszę odważnych ludzi, udało się odbudować samorządność lokalną, wizję „małych ojczyzn”, zrywając z monolitem władzy centralnej. Wprowadzenie reformy samorządowej wymagało wielkiej rozwagi i odwagi w podejmowaniu pionierskich decyzji, stawiania czoła dotychczasowym elitom władzy, całkowitego przekształcenia wszystkich sfer naszego życia. Poprzez nasz konkurs chcemy ukazać skalę przemian i trud ich wprowadzania! Chcemy odnaleźć pierwszych samorządowców i ludzi, którzy zaangażowali się w budowanie samorządności w całym kraju, w najmniejszych nawet miejscowościach, biorąc w swoje ręce sprawy wspólnoty mieszkańców.

Każdy może wziąć udział w konkursie i zrealizować film o samorządzie w jednym z wybranych modułów: wczoraj, dziś i jutro. Z tych modułów zbudujemy wspólny film. Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy wiekowe: młodzież do 18 roku życia i dorośli.

Czekają wysokie nagrody!!!


Zapraszamy do poznania szczegółowych informacji o konkursie dostępnych
tutaj.

Jako pomoce do zrobienia filmu i zgłębienia tematu początków reformy samorządowej proponujemy obejrzenie zrealizowanego przez Fundację filmu
„Zdarzyło się tylko w Polsce” reż. Pawła Kędzierskiego, a opiekunów młodzieży zapraszamy do poznania scenariusza zajęć wokół tego filmu.

Szczególnie zachęcamy do przeprowadzania wywiadów ze „świadkami historii”, czyli pierwszymi samorządowcami. Zebrany materiał przekażemy do
Archiwum Przełomu 1989-1991.

Szczególnie zachęcamy do przeprowadzania wywiadów ze „świadkami historii”, czyli pierwszymi samorządowcami. Zebrany materiał przekażemy do Archiwów Przełomu 1989-1991.

Konkurs realizowany jest w ramach jubileuszu 25-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i jest objęty patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – 25 lecie Wolności.

Partnerami FRDL są
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Szkoła Wajdy, Fundacja Orange i Fundacja Kino Polska. Konkurs organizuje Millionyou sp. z.o.o.     

 

 

Nasz adres:

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - Podlaskie Centrum
ul. Choroszczańska 6
15-732 Białystok
tel. 0  85 732 17 88,  fax 0 85 732 94 84
e-mail:
frdl-pc@frdl.bialystok.pl


Wyświetl większą mapę

                  

  Biuro
 FRDL - Podlaskie Centrum
ul. Ks. Suchowolca 6
15-567 Białystok
tel. 085 732-17-88
     085 732-09-09
fax 085 732-94-84


NAPISZ DO NAS
 

    do góry
     
Copyright FRDL 2001 [webmaster]