Image layer

Image layer

Image layer

Akademia Talentów-Młodzieżowy Uniwersytet Edukacji Realnej

Data publikacji: 2019-06-18

Fundacja Rozwoju Demokracji Loklanej - Podlaskie Centrum jest partnerem merytorycznym właśnie rozpoczynającego się projektu Fundacji PRO " Akademia Talentów - Młodzieżowy Uniwersytet Edukacji Realnej"

Wsparcie dla projektu zadeklarowały również: 

Szkoła Bednarska Liceum Realne w Warszawie 

Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji

Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział regionalny Białystok

Poniżej przedstawiamy krótką informację o projekcie MUER:

Akademia Talentów - Młodzieżowy Uniwersytet Edukacji Realnej – to oferta edukacyjna skierowana do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodziców. Wsparcie nakierowane na  pomoc w  zrozumieniu świata, społeczeństwa oraz zasad nim kierujących. MUER to nie tylko rozwój intelektualny, ale przede wszystkim nauka kompetencji społecznych i obywatelskich, poprzez udział w wykładach, seminariach, ale również w praktykach studenckich u pracodawców oraz konferencji i seminariów organizowanych do otoczenia MUER.

 

Jakie rodzaje kompetencji wspieramy?

Podczas zajęć realizowane będą  wybrane kompetencje kluczowe z języka angielskiego, nauk matematyczno – przyrodniczych, przedsiębiorczości, technologii informacyjno-komunikacyjnych, kompetencji społecznych oraz umiejętności uczenia się. Zgodnie z podejściem i strategią edukacyjną Unii Europejskiej, kompetencje kluczowe rozumiane jako połączenie wiedzy, umiejętności i postaw są dziś potrzebne na każdym etapie życia. Ponieważ kompetencje te wspierają samorealizację i rozwój osobisty, poczucie bycia aktywnym obywatelem, integrację społeczną i w efekcie także przyszłe zatrudnienie młodych ludzi.

Jak pracujemy z uczniem?

System pracy w ramach MUER wykorzystuje metodę projektu i strategię tzw. problem based learning, w której uczniowie realizują projekty edukacyjne, a ich proces uczenia – zgodnie z myślą Konfucjusza: „Powiedz mi a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – opiera się na rozwiązywaniu problemów.

Jak wyglądają zajęcia?

 

Zajęcia mają charakter wykładowo- seminaryjny. Odbywają się w co drugą sobotę od września do grudnia 2019 r. Jeden zjazd w ramach uniwersytetu to spotkanie seminaryjne mające na celu ćwiczenie konkretnych umiejętności. Seminarium poprzedzi wykład prowadzony przez specjalistów z danej branży, osoby ze świata nauki, kultury i mediów.

W czasie zjazdu uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków i wspólnego ich konsumowania.

ULOTKA- pobierz

Zapraszamy do włączenia się w ideę wspólnego promowania realnej oświaty.

Fundacja PRO

Bądź na bieżąco:

Fb/mlodziezowy uniwersytet edukacji realnej